اتحادیه انجمن های اسلامی گلستان

Website URL: http://yaraan.ir

 

 

 

 

 

 

 

 

مشاور رییس جمهور: در سال های آینده چاره ای جز اتخاذ تصمیمات بزرگ و دردناک برای کشور نداریم

 

مشاور رئیس جمهور گفت: در کوتاه مدت جای خالی آیت الله هاشمی رفسنجانی در کشور پر نمی شود و فقدان ایشان مشکلی دیگر به مشکلات کشور اضافه کرده است.

نجفی: تصمیم‌ در مورد حضور روحانی در لیست کاندیدای اصلاح‌طلبان به تحولات 4 ماه آینده بستگی دارد

سیاست >دولت - ایسنا نوشت: مشاور رئیس جمهور گفت: در کوتاه مدت جای خالی آیت الله هاشمی رفسنجانی در کشور پر نمی شود و فقدان ایشان مشکلی دیگر به مشکلات کشور اضافه کرده است.

 

محمدعلی نجفی در بیست و چهارمین مجمع عمومی انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران که صبح امروز جمعه در سالن اجلاس سران برگزار شد، اظهار کرد: نمی توان انتظار داشت جای خالی آیت الله هاشمی رفسنجانی توسط یک فرد در کوتاه مدت پر شود؛ چرا که مجموعه‌ای از افراد و جامعه مدنی کشور باید با تمام توان برای پر کردن جای خالی ایشان تلاش کنند و براساس اعتدال و عقلانیت راه‌هایی را برای عبور از مشکلات پیش روی کشور ارائه دهند.

 

مشاور رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه هنوز از اندوه مردم در رابطه با فقدان آیت‌الله هاشمی کاسته نشده بود که دیروز با فاجعه آتش‌سوزی ساختمان پلاسکو و جان باختن تعدادی از هموطنانمان مواجه شدیم، گفت: برای روح پاک جان باختگان این حادثه درود می‌فرستیم و برای خانواده‌هایشان طلب صبر می‌کنیم.

 

وی افزود: حادثه آتش‌سوزی ساختمان پلاسکو زنگ خطری در خصوص توجه مسئولین و حاکمیت کشور به مساله ایمنی شهرها به خصوص شهرهای بزرگ به حساب می‌آید و به خصوص در مورد تهران که می توان از آن به عنوان شهر بی دفاع یاد کرد، آتش سوزی ساختمان پلاسکو زنگ خطری بود که به صدا در آمد و امیدواریم موجب شود تا مدیریت شهری توجه بیشتری برای کاهش حجم خسارت جانی و مالی چنین حوادثی تدبیر کند.

 

نجفی با اشاره به اینکه مردم و نظام جمهوری اسلامی در چند سال آینده با مشکلات بزرگی مواجه خواهند شد و هر کدام از این چالش ها ظرفیت تبدیل شدن به بحران برای اداره کشور را دارد، خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر همزمانی با تراکم چالش‌ها در طول تاریخ جمهوری اسلامی بی سابقه بوده است که از جمله می توان به چالش های اقتصادی و اجتماعی در زمینه کمبود آب، مسائل محیط زیستی، کمبود منابع مالی دولت، برشکستگی صندوق های بازنشستگی، مشکلات بانک ها و غیره اشاره کرد.

 

مشاور رئیس جمهور به اهمیت موضوع اختلاف طبقاتی و ضرورت کاستن از نابرابری های اقتصادی اشاره کرد و گفت: از دیگر چالش های امروز جامعه فساد اقتصادی اعتیاد، حاشیه نشینی، زنان سرپرست خانوار و غیره است و همچنین در آینده نیز با مشکلاتی روبرو خواهیم بود که چالش هایی را پیش روی اداره کشور نشان می‌دهد.

 

نجفی خاطر نشان کرد: برای رسیدن به راه حل مشکلات و اجرای آنها در جهت نجات جامعه و عبور از تنگناها باید عزم و اراده ملی و اجماع ارکان مختلف کشور را داشته باشیم اما متاسفانه یکی از مشکلات امروز در زمینه اجماع نظر در مورد مسائل کشور می باشد.

 

محمدعلی نجفی گفت: در سال های آینده چاره ای جز اتخاذ تصمیمات بزرگ و دردناک برای کشور نداریم و برای رسیدن به این تصمیمات مهم و اجرای آنها به درک و تفاهمی در چارچوب گفت و گوی ملی و اجماع نظرات نیازمندیم.

 

مشاور رئیس جمهور با اشاره به اهمیت انتخابات پیش رو به عنوان یکی از مهمترین انتخابات جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: علی رغم نیاز اجماع عمومی شاهدیم کسانی هستند که به دنبال ایجاد تنش و التهاب در جامعه اقدام می کنند و هجمه های بزرگی علیه دولت و شخص رئیس جمهور مطرح می کنند و در واقع شاهدیم برای اولین بار بخشی از حاکمیت به صورت مستقیم به رئیس جمهور حمله می کند. اما با تمام این اوصاف دولت به تلاش خود برای رفع مشکلات ادامه می دهد. گرچه هنوز نتایج مربوط آن به چشم نیاید. چون بذری که زیر خاک کاشته ایم، در حال رشد است اما رشد آن زیر خاک به چشم نمی آید.

 

وی در ادامه به نتایج برجام در کشور اشاره کرد و گفت: از دستاوردهای برجام این بود که موانع را برای اعمال بسیاری از برنامه ها جهت توسعه اقتصادی کشور برداشته است.

 

وی در مورد انتخابات آینده ریاست جمهوری و حضور روحانی به عنوان کاندیدا در این انتخابات گفت: ایشان علاقه دارند که کارهای ناتمامشان را در چهار سال آینده پیگیری کنند و به نتیجه برسانند. اما تصمیم گیری در مورد انتخابات آینده و حضور ایشان در لیست کاندیدای اصلاح طلبان به تحولات چهار ماه آینده بستگی دارد و باید ببینیم که بازیگران اصلی سیاست در کشور به چه جمع بندی می رسند.

 

نجفی در پایان تاکید کرد: در انتخابات آینده تصمیم بسیار مهم و حساسی را باید اتخاذ کنیم و اگر مردم اشتباه بزرگ دیگری از نوع اشتباه سال 84 انجام دهند، فکر نمی کنم فرصت جبرانی برای آن باقی بماند.

 

پیام تسلیت دبیر اتحادیه انجمن های اسلامی استان گلستان برای حادثه پلاسکو
05 بهمن 1395

 

 

 

 

 

 

 

بسمه تعالی

حادثه‌ی غم‌انگيز سوختن و فروريختن ساختمان پلاسكو كه مرگ عده ای از هموطنانمان از جمله  آتش‌نشانان مظلوم را در پى داشت، تاثر جامعه را فراهم کرد .

اتحادیه انجمنهای اسلامی ضمن عرض تسليت به خانواده‌ی جان‌باختگان و همدردى با مصدومان  اين حادثه‌ی تلخ، اميدوار است به گرامی داشت قربانیان و ایثارگران آتش‌نشان، پيش از تخريب برج‌هاى محبت و همدلى كه نشانگر اقتدار يک ملت همبسته و متحد است، بر آینده‌نگری توجه بیشتری گردد. آتش‌نشانانى كه جان خود را براى نجات هموطنانشان در این حادثه تقديم كردند، در دل و جانشان آرزوى جامعه‌اىامن وباآرامش راآرزو می کردند پس بر ماست كه آرزوى آن شهیدان والامقام رادر جامعه عمل کنیم و مرهمى بر زخم‌هاى این ایثارگرانباشیم و امیدواریم این وقایع تلخ هرگز پیش نیامده و تدبیری بیاندیشیم که سرنوشت هموطنانمان را به مخاطره نیندازد.

محمد حسین علی اصغری

دبیر اتحادیه انجمنهای اسلامی استان گلستان

روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی استان گلستان

 

 

 

 

 

در این دیدار که در روز پنج شنبه مورخه ۹۵/۱۰/۳۰ در محل دفتر ارتباط مردمی مهندس هزارجریبی با تلاوتی چند از کلام الله مجید توسط آقای احسن آغاز گردید.

در ابتدا علی اصغری به تشریح وقایع اخیر و نیز رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی پرداخت و عنوان کرد آیت الله هاشمی متعلق به همه مردم است و تا نهضت زنده است هاشمی زنده است.

دبیر اتحادیه در ادامه از حضور گسترده مردمی در مراسم رحلت آیت الله هاشمی که در روز پنجشنبه در مصلی نماز جمعه برگزار گردیده بود تشکرو قدردانی کرد.

وی افزود :بعد از این وظیفه ما سنگین تر شده است و رسالت مهمی در راه اصلاحات بر کشور بر عهده داریم همانقدر که تلاش نموده ایم تا به امروز امانت دار شهدا باشیم این نهاد مردمی با تلاش چنین عزیزانی پا برجامانده است. علی اصغری گفت:عملکرد اتحادیه انجمنهای اسلامی با توجه به ظرفیتهای جامعه بالاست و توانسته با همت و خواست مردم به نمایندگی گفتمان اصلاحات بپردازد.

انسجام شرط همبستگی ماست و این همبستگی توانسته دونماینده از دل اتحادیه توسط مردم و اصلاحات انتخاب شده و بر این اساس امروز رسالت اتحادیه پررنگتر و سنگین تر است.

وی با بررسی انتخابات گذشته و اختلاف سلیقه های مختلف در این عرصه ،  وحدت اصلاح طلبان را مثال زدنی دانست و گفت:رسیدن به وحدت در این عرصه مبین توجه به خواست قاطبه مردم استان است که خواهان عمق بخشی این تفکر و گفتمان را دارند و این گفتمان توان توسعه استان گلستان را در تمامی عرصه ها را خواهد داشت و پرداختن به مشکلات مردم و دغدغه های جامعه از اولویت های اتحادیه انجمنهای اسلامی استان گلستان است.

در ادامه این دیدار برخی از اعضای شورای اتحادیه به بیان خواسته های مردم و طرح دیدگاههای خود پیرامون مسائل مختلف پرداختند.

صنعت پتروشیمی، منطقه آزاد تجاری اینچه برون ،گردشگری در آشوراده ،پرداختن به خواست فرهنگیان ومدیریت استان نظرات خود را اعلام نمودند.

در ادامه جلسه مهندس هزارجریبی نماینده محترم مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی با ابراز خرسندی از حضور اعضای شورای اتحادیه انجمنهای اسلامی و برگزاری چنین دیداری اعلام کرد پرداختن به مطالبات مردم حوزه انتخابیه از اولویتهای برنامه ای اینجانب می باشد.

اتحاد رمز پیروزی ماست و همراهی و همگامی اینجانب با دکتر تربتی نژاد و دیگر نمایندگان در عرصه های مختلف استانی و نیز در پیگیری مطالبات استانی در مجلس رسالت ما می باشد.

هدف خدمت است و استفاده از نیروهای متعهد و متخصص در حوزه های مختلف با دولت در مسیر سازندگی استان زمینه توسعه استان را فراهم می اورد.

مهندس هزارجریبی عنوان کرد تدوین برنامه توسعه بویژه در حوزه گردشگری و اشتغال کمک شایانی در مسیر توسعه فراهم می آورد.

وی در خصوص مسائل اخیر کشور از جمله ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی عنوان کرد که رحلت ایشان ضربه بزرگی به جمهوری اسلامی زده است و راه ایشان را ادامه میدهیم.

 

روابط عمومی اتحادیه انجمنهای اسلامی استان گلستان

پیام دکتر حسن روحانی برای حادثه تلخ پلاسکو
05 بهمن 1395

رئیس جمهوری در پیامی به مناسبت سانحه ناگوار آتش در ساختمان پلاسکوی تهران، با تسلیت به خانواده جان باختگان این حادثه غمبار اظهارکرد: حماسه ای که آتش نشانان فداکار در این صحنه خدمت، آفریدند و جان خود را برای نجات هموطنان خویش فدا کردند، ملت ایران را به سوگ و ستایش روح فداکاری و از خودگذشتگی این فرزندان رشید ملت واداشت

رئیس جمهوری در پیامی به مناسبت سانحه ناگوار آتش در ساختمان پلاسکوی تهران، با تسلیت به خانواده جان باختگان این حادثه غمبار اظهارکرد: حماسه ای که آتش نشانان فداکار در این صحنه خدمت، آفریدند و جان خود را برای نجات هموطنان خویش فدا کردند، ملت ایران را به سوگ و ستایش روح فداکاری و از خودگذشتگی این فرزندان رشید ملت واداشت.

 

متن پیام حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی به این شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

سانحه ناگوار آتش سوزی در ساختمان پلاسکوی تهران، اگر چه اندوهبار و تامل انگیز است اما حماسه ای که آتش نشانان فداکار در این صحنه خدمت، آفریدند و جان خود را برای نجات هموطنان خویش فدا کردند، ملت ایران را به سوگ و ستایش روح فداکاری و از خودگذشتگی این فرزندان رشید ملت واداشت.

اینجانب از تلاش همه امدادگران، آتش نشانان و واحدهای پزشکی، انتظامی و نظامی که به مدیریت این حادثه و خدمت به آسیب دیدگان شتافتند، تشکر می کنم و با تسلیت به خانواده جان باختگان این حادثه غمبار، برای عزیزانی که با ایثار جان خود به نجات هم نوعان خود شتافتند، از درگاه خداوند منان، رحمت و رضوان مسئلت می کنم و از همه هم میهنان عزیز درخواست می کنم که برای نجات و عافیت مجروحان حادثه ، در این ساعات نیایش در شب جمعه دعا کنند.

سخنان خواندنی سیدحسن خمینی درباره آیت‌الله هاشمی/از ردصلاحیت و مناظرات کذایی تا سرک کشیدن به اینترنت
05 بهمن 1395

 

 

 

 

سید حسن خمینی در مجمع عمومی انجمن اسلامی پزشکی ایران از ویژگی‌های خاص آیت‌الله هاشمی چون ریاکار نبودن، شجاع بودن، خوش بین بودن و ...روایت کرد.

حجت الاسلام سید حسن خمینی در بیست و چهارمین مجمع عمومی انجمن اسلامی پزشکی ایران حضور یافت. یادگار امام درباره شخصیت و منش آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی اظهار کرد: آقاي هاشمي از زمره بزرگترين شخصيت هاي سیاسي چند سده اخير ايران است. حجاب معاصرت، ابعاد شخصيتي ايشان را به طور كامل براي جامعه مشخص نكرده است.

 

یادگار امام با اشاره به اینکه آقای هاشمی خودش شخص گفتمان انتخابات کشور بود، گفت: در انتخابات عده‌ای از بغض به شخص دیگری رای دادند. او همیشه در انتخابات‌ها حضور داشت که رد صلاحیت شد و محور بحث بود به گونه‌ای که در مناظرات کذایی سال ۸۸ هم محور گفت‌و‌گو بود.

 

اهم اظهارات آیت‌الله سیدحسن خمینی را به نقل از بخوانید؛

 

*در ٥٠سال گذشته به جز امام كه فاصله زيادي با ديگران هستند، كمتر كسي را مانند آقاي هاشمي مي بينيم كه در همه صحنه ها حضور دارد.ايشان از ابتداي مبارزات، مانند "وزير خارجه امام" بود. در ميان مبارزان جزو سرآمدان بود، در زندان محور هر حركتي است. در ايران كسي مانند ايشان كه در همه عرصه هاي مبارزاتي پيش مي رود، تا مرز اعدام مي رود، با همه گروهها در ارتباط است و...كمتر وجود دارد. پس از انقلاب هم در جايگاه هاي مختلف چنين بودند. شايد كسي را مانند ايشان نبينيم كه محور اكثر انتخابات هاي كشور است و شخصا " گفتمان" نزاع هاي سياسي و انتخاباتي بود.

 

*ايشان انسان بسيار با هوشي بود و با شنيدن موضوع، مي توانست چندين بُعد آن را تشخيص دهد. اين هوش، با تجربه توام شده بود. او انسان بسيار شجاعي بود، اگر به نتيجه اي مي رسيد، روي آن مي ايستاد. آقاي هاشمي شجاعت برگشتن از خطا داشت؛ دگم نبود. موارد زيادي را از اين موضوع سراغ دارم.

 

*او مي توانست تصميمات غلط گذشته را تبديل به پيروزي كند و ذكاوت هاي خود را در قالب "پيروزي" جلوه دهد. آقاي هاشمي رياكار نبود. اين ويژگي در هم لباسي هاي ما تا حدي سراغ دارم. وقتي كتاب خاطراتشان را كه گاهي براي مطالعه به من مي دادند، مي گفتم چرا اين را مي خواهيد در كتاب بيان كنيد؟ مي گفت خب من اين كارا را كرده ام!  مي گفت من به امام به اين خاطر علاقه مند شدم كه رياكار نبود.

 

*يكبار كه فشار روي ايشان زياد بود گفتم امسال در عيد نوروز كجا مي رويد؟ گفت به كيش مي روم. گفتم با وجود اين بحث ها، امسال هم مي رويد؟ گفت هرسال مي رفتم؛ امسال هم مي روم. هيچ وقت وضع زندگي خود را پنهان نمي كرد و ابايي نداشت كه ديگران بفهمند.

 

*آقاي هاشمي كينه نداشت؛ اما فراموش نمي كرد. در مواجهه سياسي با افراد اگر لازم بود، آن گذشته ها را ترتيب اثر نمي داد اما فراموش نمي كرد. اين ويژگي، براي جلوگيري از تكرار تجربه هاي تلخ، لازم است.

 

*يك روز در اوج حوادث بعد از ٨٨، يك خطيب در تلويزيون تندترين سخنان را نسبت به شخص ايشان گفته بود. بعد از ظهر در جلسه دانشگاه آزاد ايشان را ديدم؛ گفتند آن خطيب را بعد از سخنراني ديدم؛ گفتم به روي او آورديد؟ گفتند نه. گفتم او چيزي گفت؟ گفتند نه! ظرفيت روحي از ويژگي هاي ايشان بود.

 

*پركاري هم با "هوش" و شانه دادن به هركاري از خصلت هاي آقاي هاشمي بود. حساسيت وسواس گونه به اقتصاد و معيشت مردم ديگر ويژگي ايشان بود؛ توجه به توليد اشتغال و... ايشان باور داشت كه وقتي مومنين اداره جامعه را در دست گرفته اند جامعه بايد به بهترين نحو اداره شود و در غير اين صورت ايدئولوژي آنها هم زير سوال مي رود.

 

*آقاي هاشمي هيچ گاه " قهر"نمي كرد. اگر جايي مي رفت يا نمي رفت، در راستاي منفعت يا هدف گذاري خودش بود. در سخت ترين شرايط هيچ جاي پايي را از دست نمي داد و براي تك تك سنگرهايي كه در اختيار داشت مي جنگيد. بسيار به خدا اميدوار بود. او بسيار خوشبين بود.

 

*او به فهم مردم اعتماد داشت. يكبار از جلسه اي كه در مورد خودم، تلخ ترين جلسه عمرم بود، با هم به منزل برگشتيم. من به خاطر نگراني از حال ايشان گفتم در منزل كسي هست؟ گفتند نه. تنها هستم. گفتم مي خواهيد من هم بيايم تا چاي بخوريم و صحبت كنيم؟ گفتند نه من خوابم مي آيد؛ خاطراتم را مي نويسم و مي خوابم.

 

*آقاي هاشمي شاگردخوب مكتب امام بود. او خود را بزك نمي كرد؛ همانگونه كه بود خود را نشان مي داد

 

*او به صحت مسيري كه انتخاب كرده بود، يقين داشت. ايماني كه به خدا، مردم و هدف باعث آرامش او شده بود. او خيلي "غصه خور" نبود. فقط در يك جا ديدم كه ملتهب است كه به عللي آن مورد را نمي گويم. در ساير موارد آرام بود.

 

*ايشان مي گفت صبح ها حدود سه و نيم بيدار مي شوم و همان موقع اينترنت و شبكه هاي اجتماعي را مطالعه مي كنم. يكبار هم نگفت من وقتي در آن ساعت بيدار مي شوم، نماز مي خوانم. بعدها از خانواده شان شنيدم كه قرآن و نماز مي خوانند.

 

*ويژگي ديگر ايشان تقدم منافع ملي بر منافع شخصي بود. اين را ابتدا از ابوي شنيدم؛ اما بعدا خودم مشاهده كردم.

 

*ردصلاحيت ايشان را در سال ١٣٩٢ پيش بيني كرده بودم و به ايشان گفتم. وقتي ردصلاحيت اتفاق افتاد، صبح تماس گرفتم و گفتم ناهار به دفترشان مي روم. وقتي رفتم، ايشان را بسيار سرحال ديدم. از نظر روحي ايشان به هدفشان رسيده بودند. سپس گفتم شب در منزل خدمتتان مي رسم. همان زمان تلويزيون هم خبر را اعلام كرد؛ واقعا خوشحال بود. گفت نميدانم با اين حجم كار با وجود انتظارات چه كنم؟ برخي به ايشان گفتند اين حيثيت بدست آمده را براي كسي خرج نكن؛كسي هم فكر نمي كرد آقاي روحاني پيروز شود. من معتقد بودم كانديداهاي موجود نبايد كنار روند. ايشان مي دانست با سرمايه بدست آمده، منافع ملي را بر منافع شخصي ترجيح دهد؛ البته خدا هم به ايشان كمك كرد.

 

جلسه مجمع عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی روستاهای گرگان
04 دی 1395

 

بسمه تعالی

 

جلسه مجمع عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی روستاهای گرگان در محل اتحادیه در تاریخ 29/9/95  ساعت 18 برگزار گردید.

 دراین جلسه  135 نفر از اعضای اتحادیه انجمن های اسلامی روستاهای گرگان  ،از روستای شرق و غرب و شمال گرگان، حضور داشتند

 جلسه با تلاوت قرآن مجید توسط آقای گل محمد بهمنی و سروده ای زیبا از آقای مهاجر ،مجری برنامه، آغاز شد.

 سپس آقای پایین محلی، مسئول پیگیری مجمع روستایی گرگان، گزارشی از نحوه برگزاری این جلسه و دعوت  از روستاها  انجام شده بود را ارائه کردند .

آنگاهآقای ابراهیم قدمنان ،مسئول اتحادیه روستاهای گرگان، ضمن عرض سلام و خوش آمد گویی به حضار از فعالیت ها و کارهای مدیریتی این اتحادیه در گذشته توضیحاتی را بیان نمودند. ایشان  با توجه به انتخاب  2 نماینده محترم کنونی مجلس شورای اسلامی به  اتحادیه انجمن های اسلامی ،اظهار امیدواری کرد که این عزیزان بتوانند دین خود را به این مجموعه که ،از اول انقلاب توسط شهید مجاهد دکتر شیخ قربانعلی قندهاری تاسیس و تاکنون خدمات شایان ذکری به استان و شهر گرگان داشته اند، را ادا نمایند.

در ادامه جلسه خانم صمدی ، دبیر اتحادیه انجمن های اسلامی بانوان، با عرض سلام و خیر مقدم و همچنین تبریک ایام میلاد پیغمبر اسلام و هفته وحدت ، اظهار داشتند: در دولت قبل هیچ اهمیتی به تشکلها داده نمی شد ولی این دولت و دست اندرکاران زیرمجموعه آن با فراز و نشیبی که از دولت قبل به جا مانده بازهم نتوانسته  کاری در بخش های اجتماعی و سیاسی انجام دهد ومتاسفانه در بخش احقاق حقوق بانوان نیز موفق نبوده است.

سپس آقای احسن دبیر اتحادیه ادارات  به شعر خانی در وصف پیامبر اعظم (ص) و ائمه اطهار (ع) پرداختند.

در ادامه آقای علی اصغری  با دعا برای سلامتی آقا امام زمان (عج) و عرض سلام و خیر مقدم به همه روستائیان گرامی ،که در منزل خودشان یعنی اتحادیه انجمن اسلامی این یادگار ازدکتر شیخ قربانعلی قندهاری تشریف فرما شدند، حضور این عزیزان را باعث دلگرمی بیش از پیش این مجموعه خدمت گذار برای استان و شهر گرگان دانستند.دبیر اتحادیه انجمن های اسلامی با اشاره به اهداف تشکیل اتحادیه در اول انقلاب گفت : اتحادیه انجمن های اسلامی در ابتدا با موضوعیت وفاق روستائیان در اول انقلاب بوجود آمد و در حال حاضر با داشتن 6 اتحادیه و بیش از 20 کمیته اجرایی در گرگان و وتشکیلات درهمه شهرستانهای استان بدنه ای توانمند از خیل عاشقان به میراث جاودان حضرت امام خمینی(ره) و شهید قندهاری در استان را تشکیل داده است. دبیر اتحادیه انجمن های اسلامی در ادامه با تاکید بر مردمی بودن این تشکل اظهار داشت: اتحادیه انجمن های اسلامی استان گلستان همیشه در صحنه بوده و خواهد بود و زیر بارهیچ گروه و جناحی نمیرود و نه به کسی بی احترامی می کندو نه زیربارفشارمی رود زیرا در آن زمان نمی توند حرف و مشکلات مردم را بروز و ظهور دهد و این رمز اصلی موفقیت  اتحادیه برای بقا و ماندن است و کانون توجه نسل گذشته و جوانانو امروزقرار گرفته است.ایشان در ادامه با ابراز خوشحالی از انسجام اتحادیه گفت:ما باید از وجود چنين تشکلی در استان بسیار خوشحال باشیم چراکه میتوانیم پیگیر مطالبات مردم بعنوان یک نهاد مدنی باشد . آقای علی اصغری با تاکید بر لزوم داشتن تعادل در اظهارات و عملکردها بیان داشت:اعتدال یکی از روشها و منشهای اتحادیه انجمن های اسلامی است و نه فقط یک شعار که به آن ایمان و اعتقاد دارد. وی در ادامه با لزوم تاکید به توجه به اقوام اظهار داشت:اتحادیه در بین اقوام مختلف واهل سنت در استان طرفداران زیادی داردو ما همیشه پیگیر مطالبات بحق این عزیزان بوده و خواهیم  بود.

پس از سخنان آقای علی اصغری هئیت سنی و اجرایی برای برگزاری انتخابات تشکیل شد و کاندیداها ضمن معرفی خود برنامه و اهدافشان را  بیان کردند.در انتها انتخابات مجمع روستاهای گرگان برگزار گردید. و15 نفر بعنوان اعضا اصلی شورا اتحادیه انجمنهای اسلامیروستاها و2نفر علل البدل انتخاب شدند.

روابط عمومی اتحادیه انجمن هایاسلامی استان گلستان

جلسه شورای مرکزی اتحادیه انجمن های اسلامی استان گلستان
17 آذر 1395

جلسه اتحادیه انجمن های اسلامی استان در تاریخ 14/9/95 در محل اتحادیهباقرائت قرآن کریم برگزار گردید. 

درابتداآقای علی اصغری دبیر اتحادیه انجمن های اسلامی استان گلستان ضمن عرض قبولی عزاداریهای ماههای محرم و صفر و همچنین تبریک بمناسبت ایام ماه ربیع الاول ماه تولد پیغمبر اسلام و همچنین امامت حضرت مهدی (عج) دانست که منشاء خیر برای امت اسلامی باشد.درادامه گزارش هاارائه شد.

پایین محلی مسئول پیگیری اتحادیهروستاها ، گزارش جلسات درموردتشکیل اتحادیه روستا از قشر جوان و تحصیلکرده که دارای انرژی و پویاییمی باشد استفاده شده و در جهت آرمانهای اصلی اتحادیه گامهای موثر برداشته شود ایشان در ادامه گفت 110 نفر از افراد شاخص و جوانان اشاره کردند.

خانم صمدی مسئول اتحادیه بانوان:

با عرض سلام و خیر مقدم به اعضاء ، گزارشی از برنامه های این کمیته در دهه آخر ماه صفر همزمان با هفته بسیج ، یادبود شهداء 5 آذر گرگان و یادبودهفتمین روز درگذشت حاجیه مرضیه حدید چی (دباغ) ارائه کردند . ایشان همچنین از بانوانشرکت کننده در این مراسم نیز تقدیر و تشکر نمودند .

 سوخته سرایی از کمیته ایثارگران : گزارشی را مبنی بر برگزاری و شکل گیری کنگره بزرگ 4000  شهید استان برنامه ها ی مختص به آن را به اعضاء بیان داشتند.

حاج مهدی ساوری مسئول کمیته سیاسی گفت: در استان گلستان متاسفانه هستند کسانی که فرزند برومند و شهید نستوه این انقلاب شهید مطهری را نجس اعلام می کنند ، که این نشانگر بی فکری و بی خردی یک انسان می باشد که هیچگونه فکری درباره آن صحبت نشده است. همچنین ایشان به اختلاف نظرهایی که در استان وجود دارد اشاره و پیشرفت و عدم توسعه را زیر سایه آن می دانند.

درادامه علی اصغری گفت: اتحادیه انجمن های اسلامی یک نهاد مدنی و مردمی است و کارهای اعتقادی ،فرهنگی ، اجتماعی را در راس برنامه های خود قرار می دهد . اتحادیه انجمن های اسلامی همیشه موردتوجه مردم بوده ومردم به اینمجموعه اعتماددارند. امابعضی ها میخواهند از اتحادیه انجمنهای اسلامی استفاده ابزاری نمایند . لذاموضع اتحادیه دفاع ازارزشهای انقلاب اسلامی وحقوق مردم است ، به همین دلیل دوران نمایندگان شهید و همچنین چند سال گذشته از افتخارات این شهر و استان بود و ما توانستیم بهترین کارهای توسعه ای و همچنین کارهای اعتقادی رابه سرانجام برسانیم. اتحادیه انجمن های اسلامی اهل معامله سر مسائل کوچک نیست بیشتر به دنبالتوسعه استان ومنافع عموم مردم میباشد . اتحادیه هیچگاه جایی که در آن دروغ و دورزدن و کلک باشد حاضرنیست نقش داشته باشد، بعضی از مدیران ارشدوافرادحتی در جلسات حرفها و صحبتهای حضرت  آیت ا... نورمفیدی را نیز قبول نمکنند و راه خودشان را می روند.جریانهای سیاسی اصلاح طلب باید دغدغه مسائل مردم را داشته باشند ولی بعضیهابه خاطر مسائل کوچک جریان اصلاحات را می فروشند .مالازمست ضمن نیم نگاهی به گذشتهکمیته انتخابات شوراهاو ریاست جمهوری راهرچه سریعتر تشکیلداده و تمامی نقاط ضعف و قوت را بازبینی نماییم .وبااستفاده از نیروهای اعتدالگرا و اصلاح طلب برای انتخابات شورا وریاست جمهوری واردصحنه شویم خیلی بهتر جامعه از تندرویهاعبورکند بنده به عنوان دبیر تشکیلات اتحادیه انجمن های اسلامی شرمنده مطالبات جوانها و مردم هستم.ایشان در ادامه بیان کردند: اتحادیه با تمام وجود ازمجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی دفاع می کند و هر کاری برای توسعه استان باشد آمادگی انجام آنرا دارد.

طاشی قائم مقام اتحادیه : در تصمیم گیریها برای انتخابات شورای شهر و ریاست جمهوری عجله نباید کرد و با بررسی بیشتر به آن باید پرداخت . ما ممکن است ائتلاف کنیم اماتن به هر ائتلافی نمی دهیم.

احسن دبیر اتحادیه ادارات گفت : جلسات مشترک بین نمایندگان مجلس شورای اسلامی و هیئت کارشناسی اتحادیه انجمن های اسلامی باید بیشتر اتفاق بیافتد تا درمسائل کلاناستان به وفاق برسیم.

خانم دکتر تربتی نژاد : تبریک بمناسبت حلول ماه ربیع الاول . ظرفیت اتحادیه انجمن های اسلامی بسیار بالاست چه در حوزه بانوان و چه در حوزه جوانان و همچنین اتحادیه روستایی که مجددا در حال شکل گیری می باشد . و این موارد باید از جناب آقای علی اصغری تشکر ویژه ای کرد که باعث بوجود آمدن اینچنین ظرفیتی رابرای اتحادیه در استان ایجاد کرده است مدیران و مسئولینی که از طرف اتحادیه مسئولیت می پذیرند  باید در زمان مدیریتشان لازمست توسط اتحادیه حمایت شوندتا توسط بعضی گروه هاتضعیف نشوند.وبتوانند به مردم  خدمت کنندما باید به نمایندگان استان کمک کنیم تا کارایی آنها بیشتر شود .

 

در پایان علی اصغری  نوید چند برنامه اجرا توسط اتحادیه را اعلام نمود

 

روابط عمومی اتحادیه انجمنهای اسلامی استان گلستان

دیدار دکتر خباز استاندار سمنان با جمعی از اصلاح طلبان استان گلستان
01 آذر 1395

مراسم سخنرانی وپرسش پاسخ توسط اتحادیه انجمن های اسلامی و حزب اعتماد ملی استان گلستان

با حضور جناب آقای دکتر خباز استاندار محترم استان سمنان و عضوشورای مرکزی حزب اعتمادملی باقرائت قرآن مجید دردفتراتحادیه جمعه 28آبان ساعت 10صبح  برگزارشد درابتدا آقای میراحمدی رئیس حزب اعتمادملی استان گلستان خیرمقدم گفت وفرمودند حضور آقای دکتر خبازدراین مراسم فرصت خوبی برای همه ما خواهدبودتابتوانیم ازنظرات وپیشنهادت ایشان دررابطه باتوسعه وتحکیم تشکلیلاتی استفاده کنیم .

 درادامه آقای علی اصغری نائب رییس حزب اعتماد ملی و دبیر اتحادیه انجمن های اسلامی استان گلستان ضمن خوش آمد گویی  همچنین جناب دکتر خباز استاندار سمنان و تسلیت به مناسبت ایام اربعین حسینی ، حضور ایشان را در این جمع مایه افتخاردانستند.وفرمودند اتحادیه انجمنهای اسلامی که یادگار شهید دکتر قندهاری هست از نظر فکری نزدیکترین تشکیلات به حزب اعتمادملی می باشد

که درجبهه اصلاحات قرار دارند اتحادیه انجمنهای اسلامی پیرو تفکر اندیشه امام عزیز وارزشهای انقلاب و ولایت فقیه و مدافع حقوق مردم است و از دولت تدبیر امید حمایت می کند و عملکرد دولت مردان را نقد خواهد کرد و توقع دارد دولت به جوانان اعتماد کرده و به آنها فرصت بیشتری بدهد.

در ابتدای جلسه آقای دکتر خباز سخنانی را در رابطه با ایام اربعین ایراد نمودند و سپس به تشریح قیام حضرت امام حسین (ع) و اهداف این قیام که برای احیاء دین امت جدش پیامبر (ص) قیام کرد نه برای دین جدش پس پیروان جدش برای امام مهم بود و دلیل قیام بعدی امر به معروف و نهی از منکر بود و راه درست و نادرست را به مردم نشان میداد.

امام حسین می خواست روشهای عاقلانه و خردمندانه و مسیر حکومتی پیامبر و پدرش حضرت علی (ع)را احیاء کند. و مردم را از حقوق شهروندی شان مطلع کند.در تفکر اصول گرایی و اصلاح طلبی  هر دو التزام به جمهوری اسلامی ، ولایت فقیه و قانون اساسی دارند ولی یک فرق بزرگ میان این دوتفکر است و آن دفاع از حقوق شهروندی است که تا پای جان برای آن ایستاده ایم. و حاضریم در این زمینه هزینه بدهیم و داده ایمحزب اگر در قدرت باشد باید پاسخگوی مردم باشد اگر حزب  در قدرت نباشد باید مردم و مسئولین را امر به معروف و نهی از منکر کند.

احزاب و تشکلهای مردمی باید امکانات رسانه ای داشته باشند تا بتوانند اهداف و برنا مه ها یشان را به گوش مردم و مسئولین برسانند مانند روزنامه و تلویزیون و رادیو  .

حضرت امام حسین(ع) فرمودند : من حاضرم 84 نفر از بهترین افرادم را به شهادت و اسارت بکشانم ولی تن به خفت و خواری خاندان بنی امیه ندهم . و این آزادگی آن امام را می رساند.امام حسین بارها تاکید کرد که میخواهم همراهی و همدلی با مردم جامعه را مانند پدرم احیاء کنم.

بعضی ها می گویند کشور ما با داشتن حوزه های علمیه و بسیج دیگر نیازی به حزب ندارد . و شما عزیزان بدانید کسی که اینگونه صحبت میکند کارکرد حزب را نمیداند و همچنین عدم التزام به قانون اساسی را نیز ندارد.این همان تفکری است که میگویند : ما فقط به خدا پاسخگو هستیم و به مردم هیچگونه جوابی نمیدهیم.

این را بدانید که آیندگان نسبت به ما اظهار نظر می کنند و همچنان که ما نسبت به پدرانمان اظهار نظر می کنیم و همچنین چطور ما به  رزمندگان و شهیدانمان افتخار می کنیم.داشتن احزاب در کشور از نان شب هم برای مردم واجبتر است.و هرچه پاسخگویی مسئولین به مردم و جامعه بیشتر شود مردم در آسایش بیشتری خواهند بود.

لذا این را بدانید که خیلی از مسئولین می خواهند که احزاب در کشور شکل نگیرد.  چرا؟  چون نمی خواهند در پشت رادیو و تلویزون بنشینند و به مردم پاسخگو باشند و لاجرم می خواهند که ریشه احزاب را بخشکانند

. در ادامه آقایان روح الله کلانتری ( دبیر حزب اراده ملت ) آقای محمد تقی احسن (دبیر اتحادیه ادارت و خانه کشاورز ) آقای تدریسی ( به نمایندگی از اقوام ) آقای مهدی فریدونفر از (روابط عمومی و اطلاع رسانی حزب اعتماد ملی ) آقای محسن کوهساریان (مسئول کمیته شهرستانهای اتحادیه) و خانم هاجر عامریان ( از زنان نو اندیش استان)  سوالاتی را در حضور دکتر خباز مطرح نمودند و ایشان نیز به پاسخگویی پیرامون آنها پرداختند

ـ آقای روحانی بر اساس یک وظیفه وارد عرصه انتخابات شدند . ایشان 3 بار آبرویشان را برای نظام گذاشتند . باراول در زمان حضرت امام (ره) به عنوان فرمانده پدافند کشور که در عرض کمتر از چند ماه توانستند چندصد فروند هواپیماهای جنگی دشمن را زمین گیر کنند. بار دوم به عنوان دبیر شورای عالی امنیت ملی و مسئول پرونده هسته ای کشور در زمان مقام معظم رهبری و بار آخر اکنون که به عنوان رئیس جمهور کشورمان در حال خدمت رسانی به مردم ما هستند .

ـ مطمئن باشید با وجود آقای خاتمی برای اصلاح طلبان اجماع سراسری برای ریاست جمهوری صورت می پذیرد.

ـ وجود 70 حزب اصلاح طلب مشکلی نیست ما طرحی دادیمکه هر 30  یا 40  حزب در یک حزب اجماع کنند. و حزب هر کدام یک به یک کاری از پیش نمی برند بلکه این جمع احزاب است که کاربرد بیشتری دارد.

ـ حزب باید رئیس جهور و نماینده مجلس و شورای شهر را انتخاب کند و نه اینکه دولت و نماینده مجلس حزب را به وجود آورند . در آن موقع حزب می شود

ـ هرچه دولتها به سمت جلو حرکت کردند وضعیت اقوام بهتر شده است . البته همچنان مشکلاتی دارند ولی ان شاا.. وضعیت موجود بهتر خواهد شد

ـ دولت آقای روحانی تورم و رکود و .. را اداره کردند ولی بعضی از موارد نیز در حال انجام می باشد . و تاخیر آن نیز دلایل مهمی دارد.

ـ آقای روحانی تاکید بسیاری بر حضور بانوان در جامعه و مدیریت کلان کشور دارند

وحدت  تشیع و تسنن امکانپذیر نیست. ولی وحدت شیعه و سنی امکانپذیر است 

درباره تعامل با نظام بین الملل نیز اتفاقات خوبی در زمینه جذب سرمایه گذاران خارجی بعد از برجام صورت گرفته است که احتیاج به رفع بعضی موانع از سر راه سرمایه گذاران توسط دولت و مجلس است

 در پایان مراسم آقای دکتر خباز از میزبانی حزب اعتماد ملی و اتحادیه انجمن های اسلامی استان گلستان و تدارک این دیدار تشکر کردند.

 

روابط عمومی حزب اعتماد ملی و اتحادیه انجمن های اسلامی استان گلستان

  

 

برگزاری مراسم اربعین حسینی
01 آذر 1395

مراسم اربعین حسینی با عنوان درسهای اربعین در روز یکشنبه  30/8/95  در هیئت نورالجواد گرگان و با حضور عاشقان اهل بیت علیهم اسلام برگزار شد.

این مراسم در ساعت 11:30 دقیقه با اذان ظهر و پس از برگزاری نماز جماعت به امامت آقای هاشمی برگزار گردید . مجری برنامه آقای شنتیا مغیثه ای با عرض خیر مقدم و قرائت قرآن مجید مراسم را رسما آغاز کردند.

ابتدای مراسم آقای عرفان حسینی زیارت پرفیض عاشورا را قرائت کردند . پس از ایشان آقای مهندس همتیان مدرس دانشگاه سخنران این مراسم بودند . با ذکر فلسفه قیام امام حسین (ع) و همچنین داعش و داعشیان این زمان و یزیدیان آن زمان و همچنین چرا در آن زمانه که یزید خود را خلیفه مسلمین معرفی می کرد آن جامعه یک مصلح نیاز داشت . و اگر نبود حضرت امام حسین (ع) چه بر سر دین امت پیامبر می آمد.

پس از آقای مهندس همتیان مداحی جناب آقای علیرضا عادلی با خواندن زیارت اربعین و ذکر مصیبت اهل بیت و حضرت زینب (س) پس از ظهر عاشورا محفل را به فیض رساند .

در پایان با صرف نهار از دانشجویان و جوانان  پذیرایی صورت گرفت.

 

کمیته جوانان و دانشجویان اتحادیه انجمن های اسلامی استان گلستان

روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی استان گلستان