چهارشنبه, 25 آذر 1394 14:42

اعتمادملی، آرمان‏های امام (ره) و رهبری را پیگیری می‏کند

Written by 
Rate this item
(0 votes)

نایب‏رئیس حزب اعتمادملی گلستان:

اعتمادملی، آرمان‏های امام (ره) و رهبری را پیگیری می‏کند

نایب‏رئیس حزب اعتمادملی منطقه گلستان با تاکید براینکه این حزب، همچنان خود را در چارچوب آرمان‏های امام (ره) و مقام‏معظم رهبری تعریف می‏کند، گفت: حزب اعتمادملی در گذشته به دنبال تحقق این آرمان‏ها و بود و در آینده هم همان مسیر را ادامه خواهد داد.   

به گزارش روابط‏عمومی حزب اعتمادملی منطقه گلستان، محمدحسین علی‏اصغری دوشنبه شب، بیست و سوم آذرماه 1394، در جلسه شورای مرکزی این حزب که با حضور دکتر سیدرحیم ابوالحسنی، رئیس کمیته سیاسی اعتمادملی کشور،در اتحادیه انجمن‏های اسلامی استان برگزار شد، افزود: این حزب تا قبل از حوادث سال 1388 یکی از فراگیرترین احزاب کشور بود و به تبع آن در استان گلستان نیز بعد از اتحادیه انجمن‏های اسلامی، در فرایند‏های مختلف سیاسی و اجتماعی، قدرت مانور داشت. 

وی با بیان اینکه حوادث سال 1388 و حصر دبیرکل حزب اعتمادملی، موجب کم رنگ شدن این موقعیت شد، خاطرنشان کرد: خوشبختانه با پیروزی دکتر روحانی در انتخابات ریاست‏جمهوری سال 1392، بارقه امید در اعضای حزب به وجود آمد و بعد از چهار سال تحمل سختی‏ها و محدودیت‏ها، این حزب با بازسازی تشکیلاتی، مجدد وارد عرصه سیاسی شد. 

دبیر شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان گلستان ادامه داد: با وجود اینکه برخی از احزاب فقط در مرکز استان، قدرت مانور دارند، اما به واسطه نفوذ اجتماعی اعتمادملی، نیروهای تشکیلاتی این حزب در دورترین نقاط استان حضور داشته و دارند و اهداف و برنامه‏های حزب را در چارچوب قانون، پیگیری می‏کردند.  

علی‏اصغریبا ابرازامیدواری نسبت به تدبیر سران نظام درمورد رفع حصر دبیرکل حزب اعتمادملی، تاکیدکرد: با فعالیت مجدد حزب اعتمادملی در  ستاد مرکزی و استان‏ها، این حزب در گلستان نیز واحدهای حزبی خود را فعال کرده و با حضور در انتخابات اسفندماه 1394 و معرفی نامزدهای حزبی در برخی از حوزه‏های انتخابیه، محبوبیت اجتماعی گذشته خود را به دست خواهد آورد.

در این جلسه، یوسف منتظری، مسئول کمیته انتخابات حزب اعتمادملی منطقه گلستان، گزارشی از وضعیت شهرستان‏ها و نامزدهای مطرح ارائه و ابرازامیدواری کرد: حزب اعتمادملی در ائتلاف اصلاح‏طلبان نقش موثری داشته باشد.

دکتر محمدحسن محمدخانی، مسئول کمیته سیاسی حزب اعتمادملی منطقه گلستان، نیز در این جلسه بر ارتباط حزب با جامعه تاکید کرد و گفت: ما باید با شناسایی افراد علاقه‏مند به حزب و ارائه آموزش‏های لازم، تفکر حزبی را در جامعه نهادینه کنیم و در انتخابات و توسعه کشور، نقش بیشتری داشته باشیم.

مهدی فریدون‏فر، مسئول روابط‏عمومی حزب اعتمادملی منطقه گلستان، نیز گزارشی از اقدامات انجام شده برای برقراری ارتباط بیشتر حزب با جامعه از جمله راه‏اندازی گروه حزب اعتمادملی در تلگرام ارائه کرد.

رئیس شاخه جوانان و دانشجویان حزب اعتمادملی منطقه گلستان، نیز گفت: شورای مرکزی شاخه، اواخر شهریورماه گذشته، فعالیت خود را با حضور 11 نفر از جوانان و دانشجویان علاقه‏مند به فعالیت‏های حزبی به ویژه اعتمادملی تشکیل شد و جلسات شورای شاخه نیز به طور مرتب هر دو هفته یکبار برگزار می‏شود.

ابوذر پورادیب افزود: طبق مصوبه شورای مرکزی شاخه جوانان و تایید رئیس و نایب‏رئیس حزب، شاخه جوانان در آینده، همایش‏های مختلف سیاسی با موضوع انتخابات برگزار می‏کند.

حاجیه بسطامی‏فر، رئیس شاخه بانوان حزب اعتمادملی منطقه گلستان، نیز گزارشی از فعالیت‏های این شاخه ارائه داد و ابرازامیدواری کرد با فعال شدن حزب بتوانیم ارتباط بیشتری با بانوان برقرار کنیم.

رئیس کمیته سیاسی حزب اعتمادملی:

اتحاد اصلاح‏طلبان برای اعتمادملی مهم است

رئیس کمیته سیاسی حزب اعتمادملی با انتقاد از قانون انتخابات کشور گفت: متاسفانه این قانون در کشور ما حزبی نیست در حالی که عقب‏ مانده ترین کشورها مانند عراق، افغانستان و پاکستان، انتخابات خود را با محوریت احزاب برگزار می‏کنند. 

به گزارش روابط‏عمومی حزب اعتمادملی منطقه گلستان، دکتر سیدرحیم ابوالحسنی دوشنبه شب، بیست و سوم آذرماه جاری، در جلسه شورای مرکزی اعتمادملی گلستان که در اتحادیه انجمن‏های اسلامی استان برگزار شد، افزود: کارویژه احزاب براساس فرهنگ دینی، تلاش برای اصلاح جامعه است که این کار با حضور در قدرت امکان‏پذیر می‏شود.

وی با تاکید بر اینکه اگر احزاب نباشند، توسعه امکان‏پذیر نیست، خاطرنشان کرد: احزاب با حضور در مجلس و دولت، به اصلاح جامعه و توسعه کشور، کمک می‏کنند. 

عضو شورای مرکزی حزب اعتمادملی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بازسازی تشکیلاتی این حزب در سراسر کشور، پیرشدن سیاستمداران را یکی از مشکلات اصلی کشور دانست و اظهار کرد: بر همین اساس، جوان‏کردن بدنه حزب با حضور جوانان و بانوان در کمیته‏های مختلف حزبی، یکی از دستورکارهای جدی است.

دکتر ابوالحسنی بیان اینکه میانسالان و جوانان در کنار یکدیگر به پیشبرد برنامه‏های حزب کمک می‏کنند، تصریح کرد: بزرگان حزب، تجربیات خود را به نسل جوان منتقل کرده و راه را به آنها نشان می‏دهند و جوانان نیز با ایجاد نشاط و انگیزه، موجب تحرک در افراد میانسال حزب می‏شوند.     

وی فعال شدن واحدهای حزبی را یکی دیگر از دستورکارهای حزب اعتمادملی در بازسازی تشکیلاتی عنوان کرد و گفت: علاوه بر شاخه‏های جوانان و بانوان که پیش از ابن فعال شده بودند، دفاتر سیاسی، اجنماعی، فرهنگی و اقتصادی، کمیته مدیریت و اتاق فکر حزب نیز در حال ساماندهی هستند و در برخی موارد نیز اعضاء و مسئولان آنها مشخص شدند. 

رئیس کمیته سیاسی حزب اعتمادملی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتخابات اسفندماه 1394 و نقش این حزب در انتخابات آینده اظهار کرد: باتوجه به حوادث سال 1388 و حصر دبیرکل حزب و شرایط پس از آن، برای ما مهم این است که حیاط، انگیزه و نشاط خود برای فعالیت‏های سیاسی را نشان دهیم، لذا انتخابات آتی، برای ما مهم است.    

دکتر ابوالحسنی با تصریح اینکه حزب اعتمادملی در شورای هماهنگی اصلاح‏طلبان و شورای سیاستگذاری اصلاحات حضور فعال و موثر دارد، افزود: حجت‏الاسلام منتجب‏نیا، قائم‏مقام دبیرکل حزب، برای تشکیل شورای سیاستگذاری اصلاح‏طلبان، تلاش زیادی کرد. 

وی با بیان اینکه اینکه در کنار پایبندی به فعالیت‏ها و برنامه‏های حزبی، همگرایی و اتحاد اصلاح‏طلبان برای حزب اعتمادملی مهم است، تاکید کرد: به قیمت شکاف بین اصلاح‏طلبان، وارد انتخابات نمی‏شویم.

 

Read 291 times

اوقات شرعی

حدیث نور

حضرت مهدی (علیه السلام) ما أرْغَمُ أنْفُ الشَيْطانَ بِشَىءٍ مِثْلَ الصَّلاةِ، فَصَلِّها وَ أرْ غَمْ أنْفَ الشَّيْطانَ؛ با هيچ چيز مثل نماز، بينى شيطان به خاك ماليده نمى شود پس نماز را به پادار و بينى شيطان را به خاك بمال. بحارالانوار، ج 53، ص 182
JoomShaper