سه شنبه, 05 بهمن 1395 15:06

جای خالی آیت الله هاشمی رفسنجانی توسط یک فرد پر نمی شود/هجمه های بزرگی علیه دولت و شخص رئیس جمهور مطرح می کنند/اگر اشتباه سال ۸۴ تکرار شود فرصتی برای جبران وجود ندارد

Written by 
Rate this item
(0 votes)

 

 

 

 

 

 

 

 

مشاور رییس جمهور: در سال های آینده چاره ای جز اتخاذ تصمیمات بزرگ و دردناک برای کشور نداریم

 

مشاور رئیس جمهور گفت: در کوتاه مدت جای خالی آیت الله هاشمی رفسنجانی در کشور پر نمی شود و فقدان ایشان مشکلی دیگر به مشکلات کشور اضافه کرده است.

نجفی: تصمیم‌ در مورد حضور روحانی در لیست کاندیدای اصلاح‌طلبان به تحولات 4 ماه آینده بستگی دارد

سیاست >دولت - ایسنا نوشت: مشاور رئیس جمهور گفت: در کوتاه مدت جای خالی آیت الله هاشمی رفسنجانی در کشور پر نمی شود و فقدان ایشان مشکلی دیگر به مشکلات کشور اضافه کرده است.

 

محمدعلی نجفی در بیست و چهارمین مجمع عمومی انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران که صبح امروز جمعه در سالن اجلاس سران برگزار شد، اظهار کرد: نمی توان انتظار داشت جای خالی آیت الله هاشمی رفسنجانی توسط یک فرد در کوتاه مدت پر شود؛ چرا که مجموعه‌ای از افراد و جامعه مدنی کشور باید با تمام توان برای پر کردن جای خالی ایشان تلاش کنند و براساس اعتدال و عقلانیت راه‌هایی را برای عبور از مشکلات پیش روی کشور ارائه دهند.

 

مشاور رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه هنوز از اندوه مردم در رابطه با فقدان آیت‌الله هاشمی کاسته نشده بود که دیروز با فاجعه آتش‌سوزی ساختمان پلاسکو و جان باختن تعدادی از هموطنانمان مواجه شدیم، گفت: برای روح پاک جان باختگان این حادثه درود می‌فرستیم و برای خانواده‌هایشان طلب صبر می‌کنیم.

 

وی افزود: حادثه آتش‌سوزی ساختمان پلاسکو زنگ خطری در خصوص توجه مسئولین و حاکمیت کشور به مساله ایمنی شهرها به خصوص شهرهای بزرگ به حساب می‌آید و به خصوص در مورد تهران که می توان از آن به عنوان شهر بی دفاع یاد کرد، آتش سوزی ساختمان پلاسکو زنگ خطری بود که به صدا در آمد و امیدواریم موجب شود تا مدیریت شهری توجه بیشتری برای کاهش حجم خسارت جانی و مالی چنین حوادثی تدبیر کند.

 

نجفی با اشاره به اینکه مردم و نظام جمهوری اسلامی در چند سال آینده با مشکلات بزرگی مواجه خواهند شد و هر کدام از این چالش ها ظرفیت تبدیل شدن به بحران برای اداره کشور را دارد، خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر همزمانی با تراکم چالش‌ها در طول تاریخ جمهوری اسلامی بی سابقه بوده است که از جمله می توان به چالش های اقتصادی و اجتماعی در زمینه کمبود آب، مسائل محیط زیستی، کمبود منابع مالی دولت، برشکستگی صندوق های بازنشستگی، مشکلات بانک ها و غیره اشاره کرد.

 

مشاور رئیس جمهور به اهمیت موضوع اختلاف طبقاتی و ضرورت کاستن از نابرابری های اقتصادی اشاره کرد و گفت: از دیگر چالش های امروز جامعه فساد اقتصادی اعتیاد، حاشیه نشینی، زنان سرپرست خانوار و غیره است و همچنین در آینده نیز با مشکلاتی روبرو خواهیم بود که چالش هایی را پیش روی اداره کشور نشان می‌دهد.

 

نجفی خاطر نشان کرد: برای رسیدن به راه حل مشکلات و اجرای آنها در جهت نجات جامعه و عبور از تنگناها باید عزم و اراده ملی و اجماع ارکان مختلف کشور را داشته باشیم اما متاسفانه یکی از مشکلات امروز در زمینه اجماع نظر در مورد مسائل کشور می باشد.

 

محمدعلی نجفی گفت: در سال های آینده چاره ای جز اتخاذ تصمیمات بزرگ و دردناک برای کشور نداریم و برای رسیدن به این تصمیمات مهم و اجرای آنها به درک و تفاهمی در چارچوب گفت و گوی ملی و اجماع نظرات نیازمندیم.

 

مشاور رئیس جمهور با اشاره به اهمیت انتخابات پیش رو به عنوان یکی از مهمترین انتخابات جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: علی رغم نیاز اجماع عمومی شاهدیم کسانی هستند که به دنبال ایجاد تنش و التهاب در جامعه اقدام می کنند و هجمه های بزرگی علیه دولت و شخص رئیس جمهور مطرح می کنند و در واقع شاهدیم برای اولین بار بخشی از حاکمیت به صورت مستقیم به رئیس جمهور حمله می کند. اما با تمام این اوصاف دولت به تلاش خود برای رفع مشکلات ادامه می دهد. گرچه هنوز نتایج مربوط آن به چشم نیاید. چون بذری که زیر خاک کاشته ایم، در حال رشد است اما رشد آن زیر خاک به چشم نمی آید.

 

وی در ادامه به نتایج برجام در کشور اشاره کرد و گفت: از دستاوردهای برجام این بود که موانع را برای اعمال بسیاری از برنامه ها جهت توسعه اقتصادی کشور برداشته است.

 

وی در مورد انتخابات آینده ریاست جمهوری و حضور روحانی به عنوان کاندیدا در این انتخابات گفت: ایشان علاقه دارند که کارهای ناتمامشان را در چهار سال آینده پیگیری کنند و به نتیجه برسانند. اما تصمیم گیری در مورد انتخابات آینده و حضور ایشان در لیست کاندیدای اصلاح طلبان به تحولات چهار ماه آینده بستگی دارد و باید ببینیم که بازیگران اصلی سیاست در کشور به چه جمع بندی می رسند.

 

نجفی در پایان تاکید کرد: در انتخابات آینده تصمیم بسیار مهم و حساسی را باید اتخاذ کنیم و اگر مردم اشتباه بزرگ دیگری از نوع اشتباه سال 84 انجام دهند، فکر نمی کنم فرصت جبرانی برای آن باقی بماند.

 

Read 358 times

اوقات شرعی

حدیث نور

امام علی علیه السلام: مَا أَكْثَـرَ اَلْعِبـَرَ وَ أَقَـلَّ اَلاِعْتِبَـارَ چه بسيار است پنـدها و چه اندكاند، پنـد پـذيران. نهج البلاغه/کلمات قصار 297
JoomShaper