شنبه, 04 دی 1395 15:10

جلسه مجمع عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی روستاهای گرگان

Written by 
Rate this item
(0 votes)

 

بسمه تعالی

 

جلسه مجمع عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی روستاهای گرگان در محل اتحادیه در تاریخ 29/9/95  ساعت 18 برگزار گردید.

 دراین جلسه  135 نفر از اعضای اتحادیه انجمن های اسلامی روستاهای گرگان  ،از روستای شرق و غرب و شمال گرگان، حضور داشتند

 جلسه با تلاوت قرآن مجید توسط آقای گل محمد بهمنی و سروده ای زیبا از آقای مهاجر ،مجری برنامه، آغاز شد.

 سپس آقای پایین محلی، مسئول پیگیری مجمع روستایی گرگان، گزارشی از نحوه برگزاری این جلسه و دعوت  از روستاها  انجام شده بود را ارائه کردند .

آنگاهآقای ابراهیم قدمنان ،مسئول اتحادیه روستاهای گرگان، ضمن عرض سلام و خوش آمد گویی به حضار از فعالیت ها و کارهای مدیریتی این اتحادیه در گذشته توضیحاتی را بیان نمودند. ایشان  با توجه به انتخاب  2 نماینده محترم کنونی مجلس شورای اسلامی به  اتحادیه انجمن های اسلامی ،اظهار امیدواری کرد که این عزیزان بتوانند دین خود را به این مجموعه که ،از اول انقلاب توسط شهید مجاهد دکتر شیخ قربانعلی قندهاری تاسیس و تاکنون خدمات شایان ذکری به استان و شهر گرگان داشته اند، را ادا نمایند.

در ادامه جلسه خانم صمدی ، دبیر اتحادیه انجمن های اسلامی بانوان، با عرض سلام و خیر مقدم و همچنین تبریک ایام میلاد پیغمبر اسلام و هفته وحدت ، اظهار داشتند: در دولت قبل هیچ اهمیتی به تشکلها داده نمی شد ولی این دولت و دست اندرکاران زیرمجموعه آن با فراز و نشیبی که از دولت قبل به جا مانده بازهم نتوانسته  کاری در بخش های اجتماعی و سیاسی انجام دهد ومتاسفانه در بخش احقاق حقوق بانوان نیز موفق نبوده است.

سپس آقای احسن دبیر اتحادیه ادارات  به شعر خانی در وصف پیامبر اعظم (ص) و ائمه اطهار (ع) پرداختند.

در ادامه آقای علی اصغری  با دعا برای سلامتی آقا امام زمان (عج) و عرض سلام و خیر مقدم به همه روستائیان گرامی ،که در منزل خودشان یعنی اتحادیه انجمن اسلامی این یادگار ازدکتر شیخ قربانعلی قندهاری تشریف فرما شدند، حضور این عزیزان را باعث دلگرمی بیش از پیش این مجموعه خدمت گذار برای استان و شهر گرگان دانستند.دبیر اتحادیه انجمن های اسلامی با اشاره به اهداف تشکیل اتحادیه در اول انقلاب گفت : اتحادیه انجمن های اسلامی در ابتدا با موضوعیت وفاق روستائیان در اول انقلاب بوجود آمد و در حال حاضر با داشتن 6 اتحادیه و بیش از 20 کمیته اجرایی در گرگان و وتشکیلات درهمه شهرستانهای استان بدنه ای توانمند از خیل عاشقان به میراث جاودان حضرت امام خمینی(ره) و شهید قندهاری در استان را تشکیل داده است. دبیر اتحادیه انجمن های اسلامی در ادامه با تاکید بر مردمی بودن این تشکل اظهار داشت: اتحادیه انجمن های اسلامی استان گلستان همیشه در صحنه بوده و خواهد بود و زیر بارهیچ گروه و جناحی نمیرود و نه به کسی بی احترامی می کندو نه زیربارفشارمی رود زیرا در آن زمان نمی توند حرف و مشکلات مردم را بروز و ظهور دهد و این رمز اصلی موفقیت  اتحادیه برای بقا و ماندن است و کانون توجه نسل گذشته و جوانانو امروزقرار گرفته است.ایشان در ادامه با ابراز خوشحالی از انسجام اتحادیه گفت:ما باید از وجود چنين تشکلی در استان بسیار خوشحال باشیم چراکه میتوانیم پیگیر مطالبات مردم بعنوان یک نهاد مدنی باشد . آقای علی اصغری با تاکید بر لزوم داشتن تعادل در اظهارات و عملکردها بیان داشت:اعتدال یکی از روشها و منشهای اتحادیه انجمن های اسلامی است و نه فقط یک شعار که به آن ایمان و اعتقاد دارد. وی در ادامه با لزوم تاکید به توجه به اقوام اظهار داشت:اتحادیه در بین اقوام مختلف واهل سنت در استان طرفداران زیادی داردو ما همیشه پیگیر مطالبات بحق این عزیزان بوده و خواهیم  بود.

پس از سخنان آقای علی اصغری هئیت سنی و اجرایی برای برگزاری انتخابات تشکیل شد و کاندیداها ضمن معرفی خود برنامه و اهدافشان را  بیان کردند.در انتها انتخابات مجمع روستاهای گرگان برگزار گردید. و15 نفر بعنوان اعضا اصلی شورا اتحادیه انجمنهای اسلامیروستاها و2نفر علل البدل انتخاب شدند.

روابط عمومی اتحادیه انجمن هایاسلامی استان گلستان

Read 217 times

اوقات شرعی

حدیث نور

امام زمان حضرت مهدي -عجل الله تعالی فرجه الشریف- فرمودند: إِنّا غَیْرُ مُهْمِلینَ لِمُراعاتِكُمْ، وَلا ناسینَ لِذَكْرِكُمْ، وَلَوْلا ذلِكَ لَنَزَلَ بِكُمُ الَّلأْواءُ وَاصْطَلَمَكُمُ الاَْعْداءُ ... ما در رسیدگى و سرپرستى شما كوتاهى و اهمال نكرده و یاد شما را از خاطر نبرده ایم كه اگر جز این بود، دشوارى ها و مصیبت ها بر شما فرود مى آمد و دشمنان، شما را ریشه كن مى نمودند ... احتجاج، ج2، ص323
JoomShaper