شنبه, 13 شهریور 1395 13:54

برآورد اولیه ازخسارت سیل گلستان/ آسیب به 250واحد مسکونی و شبکه آب و برق

Written by 
Rate this item
(0 votes)

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری گلستان گفت: جمع بندی نهایی میزان خسارات بارندگی شدید بامداد دیروز (جمعه) این استان در دست بررسی است اما برآورد اولیه حاکی از وارد آمدن خسارت به 250 واحد مسکونی، راهها و شبکه آب و برق گلستان است.

سیلاب پنجشنبه شب و روز جمعه علاوه بر خسارت در بخش های مختلف شهری و روستایی سبب مرگ سه نفر در روستای آق لر شهرستان مراوه تپه به دلیل سیلاب و یک نفر در روستای قزلجه شهرستان آزادشهر بر اثر اصابت صاعقه شد.
وی اضافه کرد: جاری شدن سیلاب در مجموع به 250 واحد مسکونی در استان گلستان خسارات جزیی و کلی وارد کرد که تیم های امدادی مشغول امداد رسانی و گروه های بررسی در حال ارزیابی میزان دقیق خسارت هستند.
مقدم ادامه داد: در بخش راه ها خساراتی به جاده های گلستان بخصوص در شرق استان وارد شده است بطوری که کارشناسان اداره راه و شهرسازی میزان خسارت را فقط در شهرستان مرزی مراوه تپه افزون بر هشت میلیارد ریال اعلام کرده اند.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری گلستان اظهار کرد: همچنین باوجود اقدامات انجام شده تامین آب شرب سه روستا در شهرستان رامیان همچنان با مشکل مواجه است و تیم های اداره آبفای روستایی از روز گذشته تاکنون در تلاش برای رفع این مشکل هستند.
وی در خصوص اقدامات امدادرسانی نیز گفت: در بخش راه ها با توجه به تمهیدات اندیشیده شده و با کمک راهداران، نیروهای امدادی و پلیس راه از بسته شدن مسیرهای مختلف جلوگیری کردند هر چند با اختلال تردد مواجه شدیم.
مقدم در مورد خسارت به منازل مسکونی نیز افزود که با تمهیدات شهرداری ها و قرارداد با شرکت های بیمه ای خسارت به واحدهای مسکونی پرداخت می شود.
وی ابراز داشت: همچنین خسارت زیادی به شبکه برق استان گلستان وارد شد هرچند با تلاش ماموران دستگاه ذیربط مشکل قطعی شبکه و خاموشی برطرف شده است.
وی با یادآوری پیش بینی هواشناسی در خصوص شرایط جوی 24 ساعت آینده استان گلستان نیز گفت: از اوایل امشب شرایط جوی تحت تاثیر جریانات ناپایدار بارشی قرار خواهد گرفت اما این بارش ها مشکلی در پی نخواهد داشت در عین حال آمادگی لازم باید وجود داشته باشد.
دیروز جمعه در برخی نقاط استان گلستان افزون بر 100 میلی متر باران در کمتر از چند ساعت بارید.
میزان بارندگی ها در نقاط مختلف استان گلستان چشمگیر بود و برای مقایسه حجم آن می توان به میانگین بارندگی سالیانه 250 میلی متر در کشور اشاره کرد.
گلستان با حدود 1.9 میلیون نفر جمعیت در سطح 14 شهرستان به سبب موقعیت اقلیمی خاص و اختلاف ارتفاع در مناطق مختلف آن از جمله سیل خیزترین استانهای کشور است.

منبع: ایرنا

Read 211 times

اوقات شرعی

حدیث نور

رسول خدا صلی الله علیه و آله : أَلدّالُّ عَلَى الْخَيْرِ كَفاعِلِه؛ كسى كه ديگران را به كار نيك راهنمائى كند گـويـا خـود، آن را انـجـام داده اسـت. وسائل الشيعه: ج 11، ص 398
JoomShaper