چهارشنبه, 10 شهریور 1395 19:03

روحاني: گنجينه ارزشمند انقلاب

Written by 
Rate this item
(0 votes)


نويسنده: محمد حسين علي اصغري *

وجود تفكر و انديشه هاي امام راحل در جامعه انكارناپذير است.
هركس بخواهد انقلاب اسلامي را بدون ديدگاه هاي فقهي و سياسي امام (ره) ارزيابي كند يقينا به انحراف كشيده خواهد شد. خيلي از افراد خواستند ديدگاه فقهي و سياسي خود را به نام انقلاب اسلامي و امام راحل در جامعه مطرح كنند اما مردم آن را باور نكرده و نمي كنند. نشانه بارز آن دولت هاي نهم و دهم كه مي خواست به نام انديشه هاي امام اما با الگوگيري از ديدگاه هاي فقهي و روش هاي شخصيت هاي ديگري مسير انقلاب را به انحصارطلب ها و متحجرين بسپارد كه كشور را به چالش هاي جديد كشيدند و فساد اداري و اقتصادي را به اوج رساندند و اعتبار انقلاب اسلامي را در جامعه بين الملل به پايين ترين سطح رسانده و جايگاه مراجع، روحانيون، بيت امام، شخصيت هاي انقلابي و ارزش هاي انقلاب اسلامي را به صورت جدي به خطر انداختند. اما در انتخابات سال ٩٢ مردم همراه با تفكر اصلاحات، با رويكرد به ارزش هاي انقلاب و ديدگاه امام و منويات مقام معظم رهبري پا به عرصه انتخابات گذاشته و دوباره يكي از گنجينه هاي انقلاب و شاگردان صديق امام و ياران مقام معظم رهبري را به عنوان رياست جمهوري اسلامي انتخاب كردند. اين نشانه هوشياري و آگاهي مردم از ديدگاه فقهي و سياسي امام بزرگوار است كه بعد از ٨ سال فشار سياسي و امنيتي دوباره نيروهاي اصلاح طلب و اعتدالگراي پيرو خط امام، تفكر تحجر و انحصارطلبي را از عرصه اجرايي كشور كنار گذاشتند.

حال چرا فشار هاي سياسي نمي گذارد دولت تدبير و اميد به رسالت خود عمل كند؟
همه شخصيت هاي فرهنگي، سياسي و اجتماعي كه دل در گروي انقلاب اسلامي و امام دارند بر اين باورند كه در دولت هاي نهم و دهم از نظر فساد اداري و اقتصادي و بد اخلاقي هاي سياسي، كشور آسيب جدي ديده است و دكتر روحاني بهترين شخصي است كه مي تواند كشور را از اين بحران نجات دهد. چرا دست هاي پيدا و پنهان نمي گذارند دولت تدبير و اميد حركت كند؟ موانع كار چيست؟ چرا با اينكه دولت توانست اتحاد شوم امريكا و اتحاديه اروپا را شكسته و برجام را به فرجام رساند و تحريم ها را از سر راه اقتصاد كشور بردارد، موانع داخلي به دولت اجازه نمي دهند روحاني به شعار هاي خود عمل كند؟ منافع چه كساني به خطر مي افتد؟ چه كساني از دولت هاي نهم و دهم بايد پاسخگوي فساد هاي مالي و اقتصادي باشند؟ سوالات زياد ديگري وجود دارند كه بي پاسخ مانده اند. نگارنده بر اين باور است كه دكتر حسن روحاني بر همه اتفاقات احاطه دارد چون شخصيتي اعتدالگرا و رفتاري اصلاح طلبانه دارد و مي تواند از اين موانع پيش رو عبور كند. به همين دليل نمي گذارند از حاميان اصلي ايشان در سال ٩٢ به صورت مستقيم در دولت استفاده كند و به اسم اعتدال، تعداد زيادي از نيروهاي دولت هاي نهم و دهم را در جاهاي حساس حفظ كرده اند و موانع ايجاد مي كنند. لذا براي پاكسازي باقي مانده هاي تفكر و نيروهاي احمدي نژاد لازم است مجلس شوراي اسلامي و قوه قضاييه و ديگر نهادها به اين گنجينه انقلاب كمك كنند تا با استفاده از حمايت هاي تشكل هاي سياسي اصلاح طلب، اعتدالگرا، مردم و در راستاي منويات مقام معظم رهبري، انقلاب را در مسير اصلي خود كه همان ديدگاه هاي فقهي و روش هاي سياسي امام راحل است قرار داده تا بتوانيم انتخابات سال ٩٦ را با اتحاد و همدلي با پيروزي پشت سر بگذاريم.
*عضو شوراي مركزي حزب اعتماد ملي

روزنامه اعتماد، شماره 3614 به تاريخ 10/6/95، صفحه 6 (احزاب)

Read 407 times

اوقات شرعی

حدیث نور

امام صادق (سلام الله علیه) : صَلاةُ مُتَطَيِّبٍ أفضَلُ مِن سَبعينَ صَلاةً بِغَيرِ طيبٍ. نماز شخص خوشبو برتر از هفتاد نماز بدون بوى خوش است. الصلاة: ص 51 ح 148
JoomShaper